Afgelopen woensdagavond vond onze goed bezochte Algemene Ledenvergadering plaats. Een bijzondere bijeenkomst, want we namen afscheid van onze voorzitter, Jac. Biemans. Na vele jaren van toewijding en inzet binnen de vereniging kreeg hij een welverdiend afscheid én op voordracht van de overige bestuursleden bij acclamatie van de Algemene vergadering het erelidmaatschap is verleend.

Gelukkig hoeven we geen definitief afscheid te nemen, want Jac. blijft actief binnen verschillende werkgroepen. We danken hem hartelijk voor zijn waardevolle bijdrage en kijken uit naar zijn verdere betrokkenheid!

jac bemans

Deze avond kregen we een presentatie over de Prentbriefkaarten van Berkers Verbunt’ door Jac Biemens

Budel, Maarheeze en Soerendonk en de prentbriefkaarten van Berkers Verbunt’
In 1906 zet de Astense boekhandelaar en drukker Janus Berkers met zijn compagnon Aloïsius Verbunt een gewaagd plan op.
Ze maken bekend meer dan 1 miljoen prentbriefkaarten met dorps- en stadsgezichten van Noord-Brabant en Limburg op de markt te brengen. Over de achtergronden van deze onderneming, de bijzondere techniek en de ontdekkingen bij het maken van een boek over deze beroemde serie, konden we genieten van uitleg en beelden
Hierbij kwamen natuurlijk ook de kaarten van Budel, Maarheeze en Soerendonk aan bod.

https://www.brabantcultureel.nl/2024/05/10/prentbriefkaarten-van-berkers-verbunt-tonen-nostalgie-en-het-moderne-leven/

berkers-verbunt door Jac Biemens
Berkers Verbunt
Berkers Verbunt